TEKSTIILIHUOLTOLIITTO RY:N HALLITUS 2018

Puheenjohtaja
Samuli Remes
Laatupesu Ky
Särkiniementie 5, 70700 Kuopio
puh. 050 672 60
samuli.remes@laatupesu.fi

Varapuheenjohtaja
Kim Nordberg
Berendsen Textile Service Ab
Huurrekuja 5, 04360 Tuusula
puh. 0400 998 633
kim.nordberg@berendsen.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Yleisvarajäsenet

 
Pasi Halonen
Pesuleenat Oy
Ahertajankatu 3, 78850 Varkaus
puh. 040 723 7712
pasi.halonen@pesuleenat.fi


Jari Mäkeläinen
Vistan Pesula Oy
Tehdastie 1, 21530 Paimio
puh. 02 470 2444
info@vistanpesula.fi

 
Tuija Hiltunen
Itä-Suomen Tekstiilihuolto Oy
Peltotie 3, 82500 Kitee
puh. 010 239 8500
info@istex.net


Altti Väinölä
Laivapesu Oy Finnwash
Ormuspellontie 13, 00700 Helsinki
puh. 0400 495 538
altti.vainola@laivapesu.fi


Milko Liedes
Kannuksen Keskuspesula Oy
Sähkötie 6 , 69100 Kannus
puh. 0400 932 798, (06) 870 850
milko.liedes@keskuspesula.fi


Sari Jokinen
Puhdaspalvelu FI Oy
Länsikaari 15, 20240 Turku
sari.jokinen@puhdaspalvelu.fi


Päivi Mansikkamäki
Mr Washing Man Oy
Koskelantie 21, 00610 Helsinki
puh. 020 085 000
info@washingman.fi


Terhi Tuomainen
Pohjolan Tekstiilipalvelu Oy
Tehdaskatu 15 P 2, 87100 Kajaani
puh. 020 144 3708
terhi.tuomainen@ptpalvelu.fi


Matti Johansson
Oulun Keskuspesula Oy
Kiviharjuntie 7, 90220 Oulu
puh. 044 3158200
matti.johansson@ppshp.fi

 

 

 


 

Tekstiilihuoltoliiton toimikunnat ja valiokunnat

Tekstiilihuoltoliiton hallituksen työvaliokunta

-

Kemiallisen pesun toimikunta

Samuli Remes
Ulla Valtonen

Koulutus- ja tiedotusvaliokunta

Asko Kivilahti

Tekstiilihuoltoalan TES-neuvottelukunta

Samuli Remes
Eva-Lena Jansson
Leena Tuomainen
Kim Nordberg

Tekstiilihuoltoalan hygieniatoimikunta

Tekstiilihuoltoliitto on nimennyt tekstiilihuoltoalan hygieniatoimikunnan jatkamaan hygieniastandardin soveltamisohjeen kehittämistyötä. Toimikunnnan kokoonpano:

Juha Kosonen, pj
Riitta Helle
Hanna Viitanen
Päivi Paasio
Merja Koivuniemi
Tarja Mäkinen
Helena Wikman
Mari Märk